HİZMETLERİMİZ
Eğitim ve Sertifika Programları

Eğitim Programları

    İçinde bulunduğumuz yüzyıl bilgi çağı olarak zamana damgasını vurdu… Her gün, her şey hızla değişiyor.  Bildiklerimiz, bildiğimizi sandığımız bir çok şey  öylesine bir değişim  gösteriyor ki, bu durum karşısında ürkmemek elde değil.

    İki yılda bir kendini ikiye katlayan teknolojik gelişmelere  paralel olarak,   iş yapma  modelleri, hatta işin kendisi dahi göstermeye başladı.  Bilgiye erişim inanılmaz   bir  noktada...   Hepimizin başvuru kütüphanesi haline gelen ünlü arama motoru Google ,  2013 Mayıs ayı itibarıyla “aktif plus” üye sayısını 540 milyon olarak açıkladı.  Bu durumda, bu arama motorunun yıl boyu kaç kez kullanıldığını hayal etmek bile güç…  Konunun uzmanlarının yaptığı başka bir ilginç  tespit de; son 10  yılda  üretilen bilgi miktarının, insanlık tarihinin bundan önceki 5 bin yılda ürettiğinin toplamından daha fazla olduğudur.  Bu da demek oluyor ki, daha  birkaç yıl önce kullandığımız bir bilginin  aslında bugün  çok da fazla bir değeri yok...  Kısacası sınırlar kalkıyor,  sınırlarla birlikte gizliliklerimiz, hatalarımız, güçlü ve zayıf yanlarımız,  bir anda ortaya çıkıyor. Doğru bildiklerimiz farklılaşıyor.

    Ne olduğumuzu, nasıl olduğumuzu, nasıl davranmamız gerektiğini artık neredeyse tamamen çevre belirliyor.  Bir kişinin olumlu ya da olumsuz görüşü,   diğer bir kişiyi çok kısa zamanda etkisi altına alıyor.  Neyi bilip neyi bilmediğinizi etraf çok rahat sorgulayabiliyor ve sizi rakiplerinizle kıyaslayabiliyor.  Bu da demek oluyor ki pazardaki yerimizi  bu gruplara üye  tüketiciler belirliyor.  O zaman şirketler için de geriye tek bir şey kalıyor;  ayakta kalabilmek  ve rakiplerinden daha hızlı ve etkili olabilmek için   hep konuşulan  “ öğrenen organizasyonlar” olmayı başarmak.  Tüm şirket çalışanlarının “neyi, nasıl” öğreneceğini çok iyi bilmesi gerekiyor.   Çalışanlar için örgün eğitimlerin ardından, hayat boyu, sürekli öğrenmeyi teşvik edici ortamların hazırlanması gerekiyor. Böylece işe yeni başlayan çalışanın işletmeye uyumunun, mesleki ve kişisel yöndeki gelişiminin desteklenerek kurumun işgücüne bağlı, zaman , emek ve maliyet kayıplarının giderileceği muhakkaktır.
  Çözüm İnsan Kaynakları bu noktada, “ sürekli öğrenmeye”  açık kurum ve kişilerin kuvvetli bir ortağı olarak yanında duruyor. Ülkemizin çok seçkin üniversiteleri,  akademisyenleri ve sektör temsilcileriyle birlikte ihtiyaç duyulan konularda ,  hizmet içi eğitim desteği sağlıyor.

    Kurumumuz ülkemizin seçkin üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi  ile 10 yılı aşkın süredir işbirliği içerisinde hareket etmekte,   iş dünyasıyla akademik dünya arasında köprü vazifesi görmektedir.  Eğitimlerinizi kurumunuz içerisinde düzenleyebileceğimiz gibi YTÜ Maslak Yerleşkemizdeki modern eğitim  salonlarında da yapabilmekteyiz.